Co jeść, żeby schudnąć?

Jedzenie


Nadwaga i otyłość to jedne z tak zwanych chorób cywilizacyjnych, czyli chorób, które masowo dotykają ludzkość w związku z postępem technologicznym i rozwojem cywilizacji.

 

Otyłość bierze się przede wszystkim z powodu:

 

  • spożywania niewłaściwych produktów
  • zbyt małej ilości ruchu
  • braku sportu
  • spożywania żywności wysoko przetworzonej, w której brakuje poszczególnych składników odżywczych.

Jeśli do powyższych czynników dodamy jeszcze jedzenie w pośpiechu i o nieregularnych godzinach, mamy właściwie gotowy przepis na nadwagę i otyłość. Co jeść żeby nie przytyć? Czy na rynku dostępne jest jedzenie które odchudza? Jakie produkty wybierać, a których unikać? Czy warto przyjmować suplementy diety w czasie kuracji odchudzającej? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat.

 

Co jeść i jak jeść, aby nie przytyć?

 

Po pierwsze – sprawdź, czy jadasz regularnie. Jeśli tak nie jest, należy to zmienić. Według badań, usystematyzowanie pory posiłków już przekłada się na utratę nawet kilku kilogramów. Jedzenie o nieregularnych porach oraz spożywanie obfitych posiłków wieczorem, tuż przed snem jest krokiem w stronę nadwagi i otyłości.

Po drugie – unikaj tłuszczu w gotowaniu. Okazuje się, że wiele z potraw, które od lat goszczą na naszych stołach mogą być przyrządzane przy wykorzystaniu zdecydowanie mniejszej ilości tłuszczu. Przykładowo frytki można upiec w piekarniku, a nie w gorącym oleju. Podobnie wygląda sprawa z coraz bardziej popularnymi krążkami cebulowymi czy paluszkami rybnymi, które kochają wszystkie dzieci.

Po trzecie – unikaj słodyczy. Dostępne w sklepach batoniki, cukierki czy ciastka to żywność wysoko przetworzona, bogata w tłuszcze utwardzone i konserwanty, które są dla organizmu źródłem pustych kalorii. Czujemy się potem syci, ale nie dostarczamy do organizmu witamin, minerałów ani innych składników odżywczych, które są niezbędne do poprawnego funkcjonowania.

 

Czy warto stosować suplementy diety, które przyspieszają spalanie tłuszczu?

 

Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna – tak. Stosowanie suplementów diety wspomagających odchudzanie jest wskazane z dwóch powodów. Po pierwsze zawierają one związki chemiczne, które przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej. Dzięki temu kuracja może okazać się zdecydowanie skuteczniejsza i szybsza. Drugim powodem, dla którego stosowanie suplementów diety jest zalecane, są zawarte w nim witaminy i minerały. Nierzadko kuracja odchudzająca wiąże się z wyeliminowaniem z diety niektórych grup produktów oraz ograniczeniem ilości przyjmowanych pokarmów. Osoby, które mają problem z anemią lub brakiem niektórych mikro i makroelementów tym bardziej powinny przyjmować suplementy diety.

Co jeść aby schudnąć – to pytanie zadaje sobie wielu ludzi, którzy rozpoczynają walkę ze zbędnymi kilogramami. Spożywanie mniejszej ilości pokarmów, które zawierają mniej tłuszczu, do tego nawet nieduża aktywność fizyczna i suplementy wspomagające odchudzanie – to przepis na pewny sukces w walce z nadwagą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *