Prozdrowotne i odchudzające właściwości zielonej herbaty

zielona herbata


Święta za pasem. Coraz więcej osób, szczególnie kobiet, popada w restrykcyjnie diety, aby jak najlepiej wyglądać wśród rodziny i przyjaciół. Niestety nieodpowiednie odżywianie może przynieść wiele negatywnych skutków, które doprowadzą na przykład od efektu jojo, czy anemii. Jak zdrowo się odżywiać? Na co zwrócić uwagę? Te pytania z pewnością zadaje sobie wiele osób. W dzisiejszym artykule opowiemy o naturalnym sposobie na oczyszczenie organizmu oraz roli i właściwościach odchudzających zielonej herbaty.

 

PROZDROWOTNE I ODCHUDZAJĄCE WŁAŚCIWOŚCI ZIELONEJ HERBATY

 

Zanim przejdziemy do szczegółów, warto na chwilę pochylić się nad pojęciem zielonej herbaty, pod którym, wbrew powszechnej wiedzy, kryje się wiele gatunków herbat różniących się kolorem, smakiem, czy ilością kofeiny. Według Japońskich wierzeń zielona herbata zwalcza około 50 schorzeń i problemów zdrowotnych, pod warunkiem, że jest pita regularnie.

 

Zielona herbata na odchudzanie

 

Czy zielona herbata odchudza? To z pewnością najczęściej szukana fraza związana z tym rodzajem herbat. Za sprawą zawartych związków katechiny ekstrakt z zielonej herbaty znacząco wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej. Istotne jest to, że hamują one ilość wchłanianych tłuszczów, które przyjmujemy wraz z pożywieniem.

 

Kolejną istotną kwestią jest to, że zielona herbata pobudza aktywność wielu enzymów trawiennych, przez co korzystnie wpływa na metabolizm i przyśpiesza utlenianie tłuszczów.

 

Jak pić zieloną herbatę?

 

Za sprawą picia zielonej herbaty, możemy uzyskać różne efekty. Jeżeli chcemy schudnąć, warto wypijać szklankę herbaty (zaparzonej z porannego naparu) wieczorem, która dodatkowo nas zrelaksuje i uspokoi, gdy sięgniemy po nią rano, wówczas będzie działać pobudzająco i orzeźwiająco.

 

Smak zielonej herbaty

 

Wiele osób skarży się na smak zielonej herbaty. Rzeczywiście, jest on dosyć specyficzny i nie każdemu smakuje. Co w takiej sytuacji? Sięgnąć po inną herbatę? Szukać zamienników? Z pewnością z takimi pytaniami boryka się wiele osób. Przede wszystkim, warto zaznaczyć, że żadna inna herbata nie będzie miała takich właściwości, dlatego dobrym rozwiązaniem są preparaty, które zawierają ekstrakt z zielonej herbaty. Stanowią one również świetną alternatywą dla tych, którzy zwyczajnie nie mają czasu jej pić.

 

Podsumowując właściwości zielonej herbaty, warto wyróżnić, że:

 

  • wspomaga procesy trawienne,
  • oczyszcza organizm,
  • poprawia metabolizm,
  • wspomaga dietę,
  • pobudza oraz relaksuje.

Ze względu na rozbudowaną gamę produktów zawierających ekstrakt z zielonej herbaty, możemy spożywać ją pod dowolną postacią, nie tylko płynną. Naturalne produkty korzystnie wpływają na pracę naszego organizmu i zabezpieczają go przed wieloma schorzeniami, o czym warto pamiętać.

 

Na koniec, należy wspomnieć o badaniach nad właściwościami zielonej herbaty, które wykazały jej antynowotworowe działanie. Dzieje się to między innymi za sprawą silnych przeciwutleniaczy, które chronią DNA. Największą rolę zielonej herbaty wykazuje się w przypadku zachorowań na raka skóry. Regularne picie zielonej herbaty znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na tę chorobę.

 

Bez względu na to, w jakiej postaci przyjmujemy zieloną herbatę, warto wprowadzić ją do codziennej diety, nawet jeżeli nie zamierzamy się odchudzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *